Диск За Сечење Дрво 165х2.0ммх30мм 24 запци - Baucentar
Диск За Сечење Дрво 165х2.0ммх30мм 24 запци

Диск За Сечење Дрво 165х2.0ммх30мм 24 запци

435 ден

Има на залиха

435 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Диск за циркуларна пила изработена од MN65 манганска челична легура со висока отпорност на температури и на деформирање. Изработена е од цврст карбид. Надворешниот дијаметар на дискот е 165мм а внатрешниот 30мм. Дебелината на дискот е 2мм а дебелината на запците е 2.8мм. Има вкупно 24 запци. Запците се обложени со зајакнат карбид YG6A и се дизајнирани за сечење на дрво и други слични материјали како иверка, МДФ итн. Благодарение на вклучените адаптерски прстени може да се користи со скоро сите модели на циркуларни пили. Спакувано е во картонска кутија.

Бренд

Graphite