Диск За Сечење Дрво 160х2.0ммх30мм 30 запци - Baucentar
Диск За Сечење Дрво 160х2.0ммх30мм 30 запци

Диск За Сечење Дрво 160х2.0ммх30мм 30 запци

450 ден

Нема на залиха

Диск за циркуларна пила изработена од MN65 манганска челична легура со висока отпорност на температури и на деформирање. Изработена е од цврст карбид. Надворешниот дијаметар на дискот е 160мм а внатрешниот 30мм. Дебелината на дискот е 2мм а дебелината на запците е 2.8мм. Дискот има вкупно 30 запци. Запците се обложени со зајакнат карбид YG6A и се дизајнирани за сечење на дрво и други слични материјали како иверка, МДФ итн. Благодарение на вклучените адаптерски прстени може да се користи со скоро сите модели на циркуларни пили. Спакувано е во картонска кутија.

Бренд

Graphite