Диск за брусење метал 230х6.4ммх22.2мм - Baucentar
Диск за брусење метал 230х6.4ммх22.2мм

Диск за брусење метал 230х6.4ммх22.2мм

290 ден

Има на залиха

290 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Диск за брусење метал, се одликува со голема издржливост. Благодарение на современиот дизајн и тројниот слој на армирани мрежички, овозможува брусење на метални површини. Надворешниот дијаметар на дискот е 230мм а внатрешниот 22.2мм. Дебелината на дискот е 6.4мм. Овој диск е во сообразност со ЕУ стандардот за безбедност ЕN12413 со што се обезбедува висока безбедност при работењето.

Бренд

Graphite