Бургии за метал HSS-CO Сет 25 пар. - Baucentar
Бургии за метал HSS-CO Сет 25 пар.

Бургии за метал HSS-CO Сет 25 пар.

2260 ден

Има на залиха

2260 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Бургии за метал HSS со пречник од 1.0мм до 13.0 мм. Изработени се од висококвалитетна M35 HSS легура со 5% додаден кобалт. Аголот од 135° степени и ивицата за длетување овозможува лесно дупчење без претходно пунктирање. Благодарение на издржливоста на легурата на високи температури, бургијата е одлична за дупчење во цврсти машински материјали како нерѓосувачки челик, огноотпорен челик и слично. Спакувано во блистер пакување. Во кутијата има 25 парчиња.

Бренд

Graphite