Електрична Полирка 1.300W 1.000-3.000 врт/мин - Baucentar
Електрична Полирка 1.300W 1.000-3.000 врт/мин

Електрична Полирка 1.300W 1.000-3.000 врт/мин

4380 ден

Има на залиха

4380 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Полирка со мотор со моќност од 1.300 W дизајнирана за финална обработка на материјали со различна структура и цврстина. Дискот за полирање има дијаметар од 180мм. Алатката поседува и стабилизатор на брзината при менување на оптоварувањето, има мек старт и копче за заклучување. Има и опција за менување на брзината на вртење при користење на уредот. Брзината на вртење на дискот се движи од 1.000 до 3.000 врт/мин. Дизајнот на алатката овозможува безбедно да се користи и рамни површини. Уредот е опремен со флексибилен и цврст кабел долг 3 метри и обложен со гума. Кабелот е наменет за професионална и индустриска намена, во внатрешни и во надворешни услови. Во пакувањето со овој уред вклучени се и 2 диска за чистење, полирање, D затворена рачка, дополнителна рачка, шестоаголен клуч, една влошка за полирање и една влошка за брусење. Прилагоденоста на стандардите на ЕУ е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite