Електрична Реципрочна Пила 900W

Електрична Реципрочна Пила 900W

3210 ден

Има на залиха

3210 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 58Г971 Категории

Електрична Реципрочна Пила со мотор со моќност од 900 W. Се користи за прецизно сечење дрво, метал или други материјали со различна цврстина. Уредот има вграден целосно реципрочен механизам со голема јачина на сечење. Куќиштето е изработено од алуминиум и е отпорно на оштетувања и на високи температури. Има опција за постојано менување на аголот на закосеност при сечење. Пилата има должина на ударот од 20мм. Брзината на удари на сечивото се контролира преку притисокот на копчето за вклучување. Ова копче може да се заклучи за подолготрајно работење. Рачката е прекриена со материјал против лизгање за поудобно и побезбедно користење на уредот. Уредот има и флексибилен и цврст кабел долг 3 метри и обложен со гума. Кабелот е дизајниран за професионална и индустриска намена на пилата, за надворешни и внатрешни услови на работење. Прилагоденоста на стандардите на ЕУ е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite