Батериска Реципрочна Пила 18V без батерија - Baucentar
Батериска Реципрочна Пила 18V без батерија

Батериска Реципрочна Пила 18V без батерија

2250 ден

Нема на залиха

Шифра: 58Г017 Категории

Батериска Рачна Пила која користи 18V Li-Ion батерии на GRAPHITE. Се користи за прецизно сечење дрво, метал или пластика. Уредот има вграден целосно реципрочен механизам со голема јачина на сечење. Има опција за постојано менување на аголот на закосеност при сечење. Пилата има должина на ударот од 22мм. Брзината на удари на сечивото се контролира преку притисокот на копчето за вклучување. Ова копче може да се заклучи за подолготрајно работење. Рачката е прекриена со материјал против лизгање за поудобно и побезбедно користење на уредот. Уредот има и прекинувач со две позиции за брзо менување на пилата. Овој прекинувач има и заштита за несакано вклучување на пилата. Долготрајноста на моторот овозможува долготрајно користење при поголеми оптоварувања.

Бренд

Graphite