Индустриски Фен 2.000W 80-600С - Baucentar
Индустриски Фен 2.000W 80-600С

Индустриски Фен 2.000W 80-600С

1575 ден

Има на залиха

1575 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Индустриски фен за топол воздух со мотор со голема моќност од 2.000 W. Наменет е за загревање и отстранување на премази и обвивки, за пакување во термофолија,  за одмрзнување, за сушење или за лепење на фолија врз дрвен мебел. Оваа моќна алатка има прекинувач со 4 позиции за избор на една од три различни нивоа на температури и на проток на воздух. Дополнително, во втора или трета брзина, може да се врши фино подесување на температурата. Опсегот на температура е: I: 25ºC, II: 80-600ºC, III: 80-600ºC. Овој фен е лесен и удобен за користење. Има рачка која е покриена со материјал против лизгање кој добро лежи на дланката.  Дизајнот на уредот овозможува дување на воздух и во вертикална позиција. Фенот и повеќекратна термичка заштита која го заштитува од прегревање. Уредот има и флексибилен и цврст кабел долг 3 метри кој е наменет за професионална и индустриска намена, за внатрешни и за надворешни услови. Во пакет со фенот следуваат и неколку додатоци за насочување на дувањето како и дополнителна рачка. Прилагоденоста на стандардите на ЕУ е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite