Електрична Вибрациона Дупчалка 850W БМЦ - Baucentar
Електрична Вибрациона Дупчалка 850W БМЦ

Електрична Вибрациона Дупчалка 850W БМЦ

2880 ден

Има на залиха

2880 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електрична вибрациона дупчалка со мотор со моќност од 850 W е одлична за дупчење материјали како дрво, пластика, метал и керамика. Откако ќе премине во ударен режим може да се користи за дупчење материјали како бетон или цигли. Дупчалката достигнува брзина од  3.000 врт/мин за време на дупчење и во ударен режим достигнува брзина до 48.000 удари во минута. Овој модел има можност за промена на насоката на вртење на главата. Одличниот ергономски дизајн, малата маса и долгиот кабел за напојување го олеснуваат користењето во тешко достапни места. Има прекинувач за постојана вклученост при подолготрајни и обемни зафати. Брзината исто така може да се регулира само со притисок на прекинувачот. Во пакетот следува и дополнителна алатка за дупчење. Уредот има и флексибилен и цврст кабел долг 3 метри и обложен со гума. Кабелот е дизајниран за професионална и индустриска намена на уредот, во внатрешни и надворешни услови. Прилагоденоста на европските стандарди и е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite