Електрична Ударна Дупчалка SDS+ 800W - Baucentar
Електрична Ударна Дупчалка SDS+ 800W

Електрична Ударна Дупчалка SDS+ 800W

3900 ден

Има на залиха

3900 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електрична Ударна Дупчалка SDS+ со мотор со висока моќност од 900W. Може да врши четири различни функции: дупчење, ударно дупчење, длетување и има единствена можност за безстепенско подесување на агол на длетување за попрецизни зафати. Високата моќност овозможува да се дупчат дупки со дијаметар до 28 мм во бетон и цигли, до 30мм во дрво и до 13 мм во челик. Дупчалката има можност за промена на насоката на вртење на главата, контрола на брзината преку прекинувачот и копче за заклучување при трајно работење. Во обичен режим дупчалката може да достигне до 1.200 удари во минута, додека во ударен режим достигнува и до 5.300 удари во минута. Благодарение на високиот енергетски удар од 3.2J дупчалката може да се справи со секаков вид на материјали. Во пакетот со уредот следуваат: бургија, клуч за бургија, адаптер и пластичен куфер. Уредот има и флексибилен и цврст кабел долг 3 метри и обложен со гума. Кабелот е дизајниран за професионална и индустриска намена на уредот, во внатрешни и надворешни услови. Прилагоденоста на европските стандарди и е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite