Бургија За Метал HSS-CO 3.5х70мм - Baucentar
Бургија За Метал HSS-CO 3.5х70мм

Бургија За Метал HSS-CO 3.5х70мм

85 ден

Има на залиха

85 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Бургија за метал HSS со пречник од 3.5 мм и должина од 70мм. Работниот дел од бургијата е 39мм. Изработена е од висококвалитетна M35 HSS легура со 5% додаден кобалт. Аголот од 135° степени и ивицата за длетување овозможува лесно дупчење без претходно пунктирање. Благодарение на издржливоста на легурата на високи температури, бургијата е одлична за дупчење во цврсти машински материјали како нерѓосувачки челик, огноотпорен челик и слично. Спакувано во блистер пакување. Во кутијата има 1 парче.

Бренд

Graphite