Бургија За Метал HSS-CO 2.5х57мм х 3 пар. - Baucentar
Бургија За Метал HSS-CO 2.5х57мм х 3 пар.

Бургија За Метал HSS-CO 2.5х57мм х 3 пар.

50 ден

Има на залиха

50 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Бургија за метал HSS со пречник од 2.5 мм и должина од 57мм. Работниот дел од бургијата е 30мм.  Изработена е од висококвалитетна M35 HSS легура со 5% додаден кобалт. Аголот од 135° степени и ивицата за длетување овозможува лесно дупчење без претходно пунктирање. Благодарение на издржливоста на легурата на високи температури, бургијата е одлична за дупчење во цврсти машински материјали како нерѓосувачки челик, огноотпорен челик и слично. Спакувано во блистер пакување. Во кутијата има 3 парчиња.

Бренд

Graphite