Бургија За Метал HSS-CO 1.0х34мм х 5 пар. - Baucentar
Бургија За Метал HSS-CO 1.0х34мм х 5 пар.

Бургија За Метал HSS-CO 1.0х34мм х 5 пар.

130 ден

Има на залиха

130 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Бургија за метал HSS со пречник од 1 мм и должина од 34мм. Работниот дел од бургијата е 12мм. Изработена е од висококвалитетна M35 HSS легура со 5% додаден кобалт. Аголот од 135° степени и ивицата за длетување овозможува лесно дупчење без претходно пунктирање. Благодарение на издржливоста на легурата на високи температури, бургијата е одлична за дупчење во цврсти машински материјали како нерѓосувачки челик, огноотпорен челик и слично. Спакувано во блистер пакување. Во кутијата има 5 парчиња.

Бренд

Graphite