Батериски Одвртувач 3.6V со полнач - Baucentar
Батериски Одвртувач 3.6V со полнач

Батериски Одвртувач 3.6V со полнач

1020 ден

Има на залиха

1020 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Батериски одвртувач со една 3.6 V  Li-Ion батерија на GRAPHITE. Максималниот вртлив момент е 5 Nm и развива брзина до 200 врт/мин што овозможува брзо и прецизно зашрафување и одшрафување во материјали со различна цврстина. Со овој одвртувач исто така може и да се дупчи. Алатката има магнетен шестоаголен 1/4″ држач за брзо менување на додатокот, без потреба од дополнителни алатки. Шрафењето во тесни и мрачни места е олеснето со користење на светилката. Времето на менување на батеријата е 3–5 часа а полната батерија се покажува со LED индикатор. Лесен и ергономски одвртувач кој е наменет за интензивно работење. Батеријата со капацитет од 1300 mAh гарантира подолго непрекинато користење при работа. Во пакетот со уредот следуваат и: битови за шрафење 17 парчиња и адаптер за битови. Прилагоденоста на европските стандарди и е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite