Батериски Одвртувач 7.2V - Baucentar
Батериски Одвртувач 7.2V

Батериски Одвртувач 7.2V

1860 ден

Има на залиха

1860 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Батериски одвртувач со една 7.2 V Li-Ion батерија на GRAPHITE. Максималниот вртлив момент е 5 Nm и развива брзина до 230 врт/мин што овозможува брзо и прецизно зашрафување и одшрафување во материјали со различна цврстина. Со овој одвртувач исто така може и да се дупчи. Алатката има магнетен шестоаголен 1/4″ држач за брзо менување на додатокот, без потреба од дополнителни алатки. Огромна корисна предност е рачката со подесив агол, прекриена со материјал против лизгање. Шрафењето во тесни и мрачни места е олеснето со користење на светилката. Времето на ,менување на батеријата е 3–5 часа а полната батерија се покажува со LED индикатор. Лесен и ергономски одвртувач кој е наменет за интензивно работење. Батеријата со капацитет од 1500 mAh гарантира подолго непрекинато користење при работа. Во пакетот со уредот следуваат и: битови за шрафење 18 парчиња, адаптер за битови и кутија. Прилагоденоста на европските стандарди и е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite