Батериски Рачен Циркулар 18V 150мм без батерија - Baucentar
Батериски Рачен Циркулар 18V 150мм без батерија

Батериски Рачен Циркулар 18V 150мм без батерија

2430 ден

Има на залиха

2430 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Рачна Циркуларна Пила која користи 18V Li-Ion батерии на GRAPHITE. Оваа алатка може да сече под разни агли во опсег од 0° до 45°. Максималната дебелина на материјалот кој се сече под прав агол може да биде до 48 мм. Подесувањето на аголот и на длабочината на сечење се врши без дополнителни алатки. Циркуларната Пила користи дискови за сечење со надворешен дијаметар од 150 мм и дијаметар на отворот до 10мм. Номиналната брзина на вртење во празен од e 4.200 врт/мин. Уредот е опремен со рачка со прекинувач за случајно вклучување. Рачката е прекриена со материјал против лизгање за поудобно и побезбедно користење на уредот. Има додаток за одведување на прашината како и ласерски индикатор за линијата на сечење. Долниот и горниот капак се изработени од траен алуминиум. Во комплетот со циркуларната пила има и двојна водилка и шестоаголен клуч.

Бренд

Graphite