Батериски Двобрзински Одвртувач 2х18V 2.0Аh - Baucentar
Батериски Двобрзински Одвртувач 2х18V 2.0Аh

Батериски Двобрзински Одвртувач 2х18V 2.0Аh

7290 ден

Има на залиха

7290 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Батериски двобрзински одвртувач кој користи две 18V  Li-Ion батерии на GRAPHITE со капацитет од 2.0Ah. Опремен е со полнач кој автоматски исклучува кога батеријата ќе се наполни или кога ќе достигне одредена температура. Максималниот вртлив момент е 42 Nm (меко) и 60 Nm (тврдо) и избор во ранг од 1 до 20 плус опција за дупчење. Развива брзина до 400 врт/мин во прва и 1.100 врт.мин во втора брзина, што овозможува брзо и прецизно зашрафување и одшрафување во материјали со различна цврстина. Има опција за подесување на брзината на вртење, како и копче за заклучување за постојано работење. Уредот има и електрична моторна кочница и автоматско заклучување на роторот. Има и автоматско вклучување на LED светилка која го осветлува местото на шрафење. Ергономскиот облик на рачката и компактниот дизајн овозможуваат удобно користење дури и во отежнати услови. Рачката е прекриена со материјал против лизгање, така да алатката удобно лежи во раката. Главниот запчаник е изработен од висококвалитетен челик. Во пакетот со уредот следуваат и бит со два краја и резервна батерија. Прилагоденоста на европските стандарди и е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite