Батериски Двобрзински Одвртувач 2х14.4V 2.0Аh

Батериски Двобрзински Одвртувач 2х14.4V 2.0Аh

10320 ден

Има на залиха

10320 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 58Г216 Категории

Батериски двобрзински одвртувач со две 14.4V  Li-Ion батерии на GRAPHITE со капацитет од 2.0Ah. Опремен е со полнач кој автоматски исклучува кога батеријата ќе се наполни или кога ќе достигне одредена температура. Максималниот вртлив момент е 34 Nm (меко) и 55 Nm (тврдо) и избор во ранг од 1 до 20 плус опција за дупчење. Развива брзина до 400 врт/мин во прва и 1.100 врт/мин во втора брзина, што овозможува брзо и прецизно зашрафување и одшрафување во материјали со различна цврстина. Има опција за подесување на брзината на вртење, како и копче за заклучување за постојано работење. Уредот има и електрична моторна кочница и автоматско заклучување на роторот. Има и автоматско вклучување на LED светилка која го осветлува местото на шрафење. Ергономскиот облик на рачката и компактниот дизајн овозможуваат удобно користење дури и во отежнати услови. Рачката е прекриена со материјал против лизгање, така да алатката удобно лежи во раката. Главниот запчаник е изработен од висококвалитетен челик. Во пакетот со уредот следуваат и бit со два краја и резервна батерија. Прилагоденоста на европските стандарди и е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite