Батериски Одвртувач 14.4V 2.0Ah со полнач - Baucentar
Батериски Одвртувач 14.4V 2.0Ah со полнач

Батериски Одвртувач 14.4V 2.0Ah со полнач

4920 ден

Има на залиха

4920 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Батериски одвртувач со 14.4 V 2.0Ah Li-Ion батериja. Уредот има и полнач за батерија со автоматско исклучување по полнење на батеријата или кога ќе достигне одредена температура. Има опција за подесување на брзината на вртење, како и копче за заклучување. Максималниот вртлив момент е 34 Nm (меко) и 55 Nm (тврдо) со опција за избор на ранг од 1 до 20 плус опција за дупчење. Развива брзина до 400 врт/мин во прва, и до 1.100 врт/мин во втора брзина, што овозможува брзо и прецизно зашрафување и одшрафување во материјали со различна цврстина. Има и електрична моторна кочница за сопирање на вртежите.  Шрафењето во тесни и мрачни места е олеснето со користење на светилката. Лесен и ергономски одвртувач кој е наменет за интензивно работење, погоден за користење и во лева и во десна рака. Рачката е прекриена со материјал против лизгање. Во пакетот со уредот следува и бит со два краја. Главниот запчаник е изработен од висококвалитетен челик. Прилагоденоста на европските стандарди и е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite