Батериска Убодна Пила 18V без батерија - Baucentar
Батериска Убодна Пила 18V без батерија

Батериска Убодна Пила 18V без батерија

1908 ден

Има на залиха

1908 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Батериска Убодна Пила која користи 18V Li-Ion батерии. Уредот е дизајниран за прецизно и брзо сечење на дрво и метал со максимална дебелина од 80мм и 10мм соодветно. Системот за контрола на брзината овозможува работа при брзина од 0 до 2.400 удари во минута. Убодната пила подножје од алуминиум со подесив агол на сечење од 0° до 45° во лево и во десно. Има и тристепенски прекинувач за подесување на движењето, што  овозможува да се зголеми брзината на сечење за одредени материјали. Уредот има опција за менување на сечивото без клуч како и LED светилка за осветлување на местото не сечење. Убодната пила има должина на ударот од 25мм и обезбедена е проѕирен оклоп изработен од квалитетна поликарбонатна пластика. Држачот за уредот е адаптиран да работи со сечива во Т облик. Рачката има и обичен прекинувач кој има заштита за случајно вклучување, Рачката е обложена со материјал против лизгање за поголема удобност и безбедност при користење. За да се подобри собирањето на прашината, уредот е опремен со дувалка за одведување на прашината. Во пакетот следува и паралелна водилка.

Бренд

Graphite