Електрична Аголна Брусилка 750W 115мм 12.000врт/мин - Baucentar
Електрична Аголна Брусилка 750W 115мм 12.000врт/мин

Електрична Аголна Брусилка 750W 115мм 12.000врт/мин

1800 ден

Има на залиха

1800 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електрична аголна брусилка со мотор со моќност од 750 W, дизајнирана за сечење, брусење и полирање материјали со различна структура и цврстина. Максималната брзина на вртење на главата е 12.000 врт/мин. Дијаметарот на дискот за брусење е 115 мм. Благодарение на ергономскиот облик (многу тенко куќиште) и прецизниот баланс на уредот, оваа алатка овозможува голема удобност при работењето, дури и со една рака. Аголната брусилка е со дизајн кој го овозможува потребното класично подесување на аголот на штитникот на дискот. Од безбедносни причини, брусилката е опремена со двостепенски прекинувач, како заштита од несакано стартување на уредот. Правилната поставеност на уредите за вентилација го заштитува моторот од прегревање. Страничната рачка може да се постави во две различни  фиксни позиции. Уредот има и флексибилен и цврст кабел долг 2 метри и обложен со гума. Кабелот е дизајниран за професионална и индустриска намена на уредот, во внатрешни и надворешни услови. Прилагоденоста на европските стандарди и е потврдена со CE сертификат.

Бренд

Graphite