Градинарска Мачета 45см - Baucentar
Градинарска Мачета 45см

Градинарска Мачета 45см

204 ден

Има на залиха

204 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Градинарска мачета со со должина од 455 mm. Многу корисна алатка за градинарски работи. Сечивото е изработено од оплемент челик. Сечивото има специјален облик со кој се овозможува поилесно сечење. Рачката е изработена од цврсто дрво и и е прицврстена со нитни. Дрвената рачка удобно лежи во дланката.

Бренд

Verto