Дијамантски Диск За Камен Сегментиран 125х2.0х22.2мм - Baucentar
Дијамантски Диск За Камен Сегментиран 125х2.0х22.2мм

Дијамантски Диск За Камен Сегментиран 125х2.0х22.2мм

120 ден

Има на залиха

120 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Дијамантски сегментиран диск изработен со жешко пресување на сегменти со надворешен дијаметар од 125мм. Дебелината на дискот е 2.0мм, а дијаметарот на внатрешниот отвор е 22.2мм. Висината на сегментот е 7 мм. Дијамантските сегменти се со висока отпорност и овозможуваат ефикасно сечење материјали како зајакнат бетон, мермер, камен, цигли и слични материјали. Спакувано е во двојно блистер пакување.

Бренд

Verto