Водоотпорни Панталони Црни С/48 - Baucentar
Водоотпорни Панталони Црни С/48

Водоотпорни Панталони Црни С/48

1608 ден

Има на залиха

1608 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Црни водоотпорни панталони со стандардна големина С или 48 кои се отпорна на вода и на ветер. Може да се користат и на дожд. Изработени се од специјален текстил кој содржи 96% полиестер и 4% еластин. Одвнатре панталоните се поставени со флиз поради што се лесни и удобни за носење. Има вметнати ластици на горниот дел со што се зголемува удобноста при носењето. Има големи џебови кои се затвораат со патенти. Вкупната должина на панталоните изнесува 105см, а должината на внатрешниот раб на ногавиците изнесува 80см. Обемот во половината изнесува 39см а на ногавиците изнесува 32см. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет, а производниот процес е во согласност со EN ISO 13688:2013 стандардот. Јакната е спакуван во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo