Водоотпорна Јакна Црно-Сива М/50 - Baucentar
Водоотпорна Јакна Црно-Сива М/50

Водоотпорна Јакна Црно-Сива М/50

1575 ден

Има на залиха

1575 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Црно-сива јакна со стандардна големина М или 50 која е отпорна на вода и на ветер. Изработена е од специјален текстил кој содржи 96% полиестер и 4% еластин. Одвнатре јакната е поставена со флиз поради што е лесна и удобна за носење. Има вметнати ластици на долниот дел и на завршетокот на ракавите со што се зголемува удобноста при носењето. Дополнително, ракавите имаат внатрешни лепенки за затегнување заради заштита од ветер или дожд. Отпорна е на натопување со вода. Вкупниот обем во долниот дел изнесува 54см. Квалитетот на овој производ е загарантиран со Европски сертификат за квалитет, а производниот процес е во согласност со EN ISO 13688:2013 стандардот. Јакната е спакуван во цврсто најлонско пакување.

Бренд

Neo