Бургија За Метал HSS-TIN 1.5х40мм х 5 пар. - Baucentar
Бургија За Метал HSS-TIN 1.5х40мм х 5 пар.

Бургија За Метал HSS-TIN 1.5х40мм х 5 пар.

82 ден

Има на залиха

82 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Бургија за метал HSS со пречник од 1.5 мм и должина од 40мм. Работниот дел од бургијата е 18мм. Изработена е од висококвалитетна челична легура 9341. Прекриена е со дополнителен слој титаниум нитрид за да се намали механичкиот отпор и да се задржи квалитетот на изработената дупка, особено кога се дупчи со автоматизирани дупчалки. Аголот од 135° степени и ивицата за длетување овозможува лесно дупчење без претходно пунктирање. Оваа бургија е одлична за дупчење во метали како челик, лиено железо и други материјали како бакар, алуминиум, бронза и слично. Спакувано во блистер пакување. Во кутијата има 5 парчиња.

Бренд

Graphite