Бургија За Метал HSS-CO 5.0х86мм - Baucentar
Бургија За Метал HSS-CO 5.0х86мм

Бургија За Метал HSS-CO 5.0х86мм

130 ден

Има на залиха

130 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Бургија за метал HSS со пречник од 5.0 мм и должина од 86мм. Работниот дел од бургијата е 52мм. Изработена е од висококвалитетна M35 HSS легура со 5% додаден кобалт. Аголот од 135° степени и ивицата за длетување овозможува лесно дупчење без претходно пунктирање. Благодарение на издржливоста на легурата на високи температури, бургијата е одлична за дупчење во цврсти машински материјали како нерѓосувачки челик, огноотпорен челик и слично. Спакувано во блистер пакување. Во кутијата има 1 парче.

Бренд

Graphite