Пумпа градинарска пумпа за вода PG3100P 600W 3100 l/h - Baucentar
Пумпа градинарска пумпа за вода PG3100P 600W 3100 l/h
-30%

Пумпа градинарска пумпа за вода PG3100P 600W 3100 l/h

3843 ден

Има на залиха

3843 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Обична градинарска пумпа за вода за стандардна примена за наводнување. Се одликува со стабилна работа, високи перформанси и ниска потрошувачка на енергија. Пумпата може сама да го истисне воздухот од внатре пред да започне со работа. Моторот има заштита од прегревање при работа на високи температури.

Максимална моќност 600 W
Максимална длабочина 35m
Максимален проток 3100 l/h
Максимална температура на вода 35 °C
Нето маса 6.3kg
Димензии на пакет ДхШхВ 370x225x260mm

Гаранција 24 месеци, обезбеден сервис и резервни делови.

Бренд

Annovi Reverberi