Алуминиумско триделно скеле 4х3 3.7м - Baucentar
Алуминиумско триделно скеле 4х3 3.7м

Алуминиумско триделно скеле 4х3 3.7м

6320 ден

Има на залиха

6320 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Алуминиумско триделно скеле со газишта по целата должина. Кога е отворено скелето има вкупна должина од 3.7м. Кога е склопено, скелето е со димензии 28х38х98см. Скелето е лесно расклопливо, релативно е лесно за кревање или носење. Цврсти и широки газишта за поголема удобност и безбедност при користење. Газиштата не се лизгачки. Завршетоци од нелизгачка пластика на обата краја на скалите. Додатоци на краевите на скелето за дополнителна безбедност при работа. Спакувано во провидна фолија. Изработено е од специјална легура на алуминиум без примеси на челик. Предвидено за максимален товар од 150 килограми. Зајакнати ногарки на скелето. Масата на скелето е 12 килограми. Скелето е со потекло од Турција и изработено е од еко алуминиум.

Бренд

Kanat