Алуминиумска скала еднострана дводелна 2х9 со продолжеток - Baucentar
Алуминиумска скала еднострана дводелна 2х9 со продолжеток

Алуминиумска скала еднострана дводелна 2х9 со продолжеток

6400 ден

 

 

 

Има на залиха

6400 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 7209АЛВ Категории

Дводелна алуминиумска скала со продолжеток со 2х9 газишта. Должината на скалата е 256см кога е склопена и 426см кога е расклопена. Ширината на скалата е 397мм. Гарантниот период за скалата изнесува 5 години. Скалите се со потекло од ЕУ. Произведени се во Алве, најголемата чешка фабрика за производство на алуминиумски скали и скелиња. Скалите се подложени на строги тестови на акредитирана тест лабораторија согласно европскиот стандард EN 131 за носивост до 150 кг.

 

 

Бренд

Alve