Алуминиумска еднострана дводелна скала 2х2.5м - Baucentar
Алуминиумска еднострана дводелна скала 2х2.5м

Алуминиумска еднострана дводелна скала 2х2.5м

5450 ден

Има на залиха

5450 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: КАС-225 Категории

Дводелна еднострана алуминиумска скала со должина 2 х 2.5 метри. Должината на скалата е 2.5 метри кога е склопена и 5 метри кога е расклопена. Ширината на скалата е 42см и висока 14см. Скалите се расклопливи, релативно лесни за кревање или носење. Цврсти и широки газишта за поголема удобност и безбедност при користење. Газиштата не се лизгачки. Завршетоци од нелизгачка гума на обата краја на скалите. Изработени се од специјална легура на алуминиум без примеси на челик. Предвидени за максимален товар од 150 килограми. Зајакнати ногарки на скалата. Масата на скалата е 8.7 килограми. Скалите се со потекло од Турција и изработени се од еко алуминиум.

Бренд

Kanat