Алуминиумска двострана скала 7+1 233см - Baucentar
Алуминиумска двострана скала 7+1 233см

Алуминиумска двострана скала 7+1 233см

3400 ден

Има на залиха

3400 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: КАМ-207 Категории

Алуминиумска двострана скала со газишта од едната страна. Скалата има 7+1 газиште. Вкупната висина на скалата е 233см, а работната висина на горното газиште е 168см. Кога е отворена скалата, подножјето е со димензии 54 х 139см. Скалите се расклопливи, релативно лесни за кревање или носење. Повеќенаменска пластична платформа на горниот дел кој може да се користи за држење алати или опрема при работа. Цврсти и широки газишта за поголема удобност и безбедност при користење. Газиштата не се лизгачки. Завршетоци од нелизгачка пластика на обата краја на скалите. Повеќенаменска проширена платформа на последното скалило. Спакувани во провидна фолија. Изработени се од специјална легура на алуминиум без примеси на челик. Предвидени за максимален товар од 150 килограми. Зајакнати ногарки на скалата. Масата на скалата е 8.2 килограми. Скалите се со потекло од Турција и изработени се од еко алуминиум.

Бренд

Kanat