Батериска Аголна Брусалка ГВС 12В-76 ЛИ Без Батерија - Baucentar
Батериска Аголна Брусалка ГВС 12В-76 ЛИ Без Батерија

Батериска Аголна Брусалка ГВС 12В-76 ЛИ Без Батерија

7990 ден

Има на залиха

7990 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Акумулаторска аголна брусалка која се одликува со својата скромна големина а може да се користи и за потешки работни задачи. Оваа брусалка го следни најновиот тренд на снага и на времето на работење. Управување со уредот исто така е врвно благодарение на заштитниот капак без клуч и на тенката рачка. Уредот има и нов практичен дизајн на копчето прекинувач.

Бројот на вртежи во празен од е 19.500 вртежи во минута. Напонот на батериите е 12V. Навојот на брусното вретено е од тип М5. Може да се користи за плочи за брусење со дијаметар до Ø 76мм. Без батерија тешка е 0,5кг, а со батерија е 0.9кг.

Нивото на звучен притисок е 75 dB(A), а нивото на звучна моќност е 86 dB(A).

Бренд

Bosch