Акрилен Кит Бел 280 мл - Baucentar
Акрилен Кит Бел 280 мл

Акрилен Кит Бел 280 мл

95 ден

Има на залиха

95 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

БК Акрил Кит е наменет за заптивање на пукнатини во ѕидови. Има одлична отпорност на временски влијанија. Се користи за заптивање на фуги меѓу ѕидовите и прозорците или вратите, меѓу ролетни и пукнатини во ѕидовите. Има одлична адхезија на повеќето видови градежни материјали како: малтер, бетон, дрво и др. Има совршена адхезија без прајмер, дури и на влажни подлоги. Се користи за надворешна и за внатрешна употреба. Може да се премачкува со други бои на водена основа или со синтетички бои. Не предизвикува корозија на металите.

Бренд

Bekament